JAHODY V KERAMICKÝCH NÁDOBÁCH

4598.jpg                          

Jahody patří mezi nejoblíbenější drobné ovoce, které na zahrádkách pěstujeme. Jsou po zimním období prvním čerstvým ovocem přicházejícím na náš stůl.

Přizpůsobivost jahodníku různým klimatickým i půdním podmínkám, daná jeho tisíciletým vývojem, a snadnost pěstování přímo předurčuje tento ovocný druh pro začínající zahrádkáře.Nepotřebují moc místa mohou se pěstovat v zeleninové zahrádce nebo v nádobě na dvorku, ale třeba i na balkoně v truhlíku, nebo v dekorativních keramických nádobách. K jejich pěstování není třeba velké trpělivosti jak je tomu u jiného ovoce zasadí se v srpnu a v příštím roce, v červnu a červenci, už sbíráme sladké a atraktivní plody. Jahody jsou velmi odolnou kulturou proti vymrzání. Ve srovnání s většinou ostatních ovocných druhů je před vymrznutím dostatečně chrání i slabší sněhová pokrývka. Ani pozdní jarní mrazíky, které často zničí celou násadu květů u meruněk, broskvoní nebo rybízu, jahodám neuškodí. Nyní je vhodná doba na výsadbu jahodníku.

4599.jpg Při nedostatku místa je možné pěstovat jahodník v pyramidách, sudech,truhlících i hrnkách. Obvykle se těmito způsoby pěstují stáleplodící, nebo měsíční odrůdy jahodníku, které nevytvářejí tak mohutné trsy.

Aby  rostliny pěstované v takových podmínkách netrpěly především suchem při slunečním úpalu a vzhledem k omezenému prostoru vyžadují častou zálivku a přihnojování. Výhodou těchto způsobů výsadeb jsou zpravidla o 3-4 dny  časnější sklizně čistých plodů, které jsou vzhledem k dobrému oslunění plně vyzrálé.Navíc jahody v malovaných hrncích působí  dekorativně a vedle květinové výzdoby , nebo jako její součást jsou velmi atraktivní.

Při výsadbě do hrnků je však nutné dodržet některé zásady:

1.

na dně květináče je nutná drenážní vrstva

2.

pro výsadbu použijeme kvalitní substrát promíchaný s organickým hnojivem

3.

vysazujeme kvalitní silné sazenice

4.

během vegetace přihnojujeme a pravidelně zaléváme

5.

v omezeném prostoru ponecháme rostliny dva roky

Existuje pochopitelně mnoho dalších variant a kombinací výsadeb, to však je již otázka fantazie pěstitele, dané podmínky a především velikost osazovaného prostoru.

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz