Jak připravit nadzemní bazén pro novou sezónu

Redaktor Telereceptáře 23.04.2012 | 17:59 Řemesla

928.jpg Reportáž přibližuje divákům postup při přípravě nadzemního bazénu na novou sezónu. Důležité je připravit si místo pro tento bazén. Bazén můžeme umístit na místo, kde stál v loňském roce nebo pro něj můžeme vybrat i místo nové. Důležité je však bazén umístit na absolutně rovnou plochu zbavenou travních drnů. K docílení rovného povrchu zeminu pouze odstraňujte. Nikdy ji nepřidávejte. Pro ochranu bazénu je pod bazén důležité rozložit originální bazénovou podložku, která je vyrobena z geotextilie. Stejné geotextilní podložky se používají při výstavbách silnic, kde chrání vozovku před prorůstání travinami. Na rozdíl od použití starého koberce nebo lina, geotextilní podložka zabraňuje zplesnivění dna bazénu od tlející trávy. Používáním geotextilní podložky silně ulevíte bazénové fólii od namáhání nerovnostmi a drobnými nečistotami povrchu. Důležité je zvolit správný průměr, který se liší dle typu bazénu.

932.jpg 929.jpg Potom můžeme přistoupit k odzimování bazénu. Tento proces je možné uskutečnit tehdy, kdy neklesají noční teploty pod bod mrazu a voda, kterou máte v bazénu, se udržuje mezi 10 až 15°. Bazén rozbalíme a důkladně očistíme. Pro očištění bazénu se doporučuje použít gelovitý čistící prostředek AquaMar Clear Gel, který nám zároveň bazén také desinfikuje.

Bazén i jeho příslušenství je důležité před jeho napouštěním do nové sezóny zkontrolovat a provést výměnu písku v pískové filtraci, u kartušové filtrace vyměňte kartušovou vložku. Filtrační písek má ostré rohy, které filtrují. Filtrováním v sezóně se písek postupně zaobluje a zmenšuje. Z tohoto důvodu se doporučuje vyměnit písek před každou sezónou. Zvýšíme si tak účinnost filtrování a zaručíme si čistou vodu v bazénu po celou sezónu.

931.jpg

Pokud je vše v pořádku, můžeme začít bazén postupně napouštět. Trikem pro dokonalé rovné dno vašeho bazénu je napuštění nejprve 5 cm vody. Poté můžeme dno z několika stran vytáhnout a dokonale vyrovnat. Připojte veškeré příslušenství (hadice, průchody, skimmer, filtrační zařízení) a dopusťte vodu. Po naplnění bazénu vodou se nejprve ujistěte o správné funkci filtračního zařízení a teprve potom přistupte k dávkování chemických prostředků.

930.jpg Před prvním použitím bazénu je potřeba upravit a stabilizovat kvalitu vody. Jedná se zejména o tvrdost a hodnotu pH. Obě hodnoty je možné zjistit pomocí příslušných testerů a za použití bazénové chemie dojde k jejich ustálení na správných hodnotách. Nevíte si rady s bazénovou chemií? Marimex pro vás připravil set jak pro začátečníky s bazény, tak pro zkušené uživatele, kteří ocení především obsahové vyvážení setu. AquaMar Start Set uplatníte za každé situace. Od regulace pH vody po konečnou údržbu vody připravené ke koupání. Poté již zapněte filtrační jednotku a nechte bazén alespoň jednou až dvakrát přefiltrovat. Pokud máme takto bazén správně připraven, schází již jen obléknout si plavky a skočit do bazénu.

www.marimex.cz

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz