JARO A LÉTO V ZAHRADNICTVÍ LOUCKÝ

6378.jpg Ozdobou našich balkónů, teras, oken i záhonů jsou letničky. Jejich doba přichází právě teď, kdy končí zima. Každá z těchto rostlin má jiné nároky na stanoviště. Většina letniček výborně prospívá na slunci (např. muškát, surfinie ). Je však i skupina květin, které vyžadují stín (např. fuchsie, balzamíny). Proto nedoporučujeme je mezi sebou vzájemně kombinovat. Stínomilné slunce popálí a světlomilné ve stínu málo nakvétají a trpí houbovými chorobami. Umístění truhlíku je jedno ze základních kritérií pro úspěšné pěstování balkónových květin. 

Další podmínkou je co nejkvalitnější pěstební substrát. Při výsadbě by měly být rostliny dostatečně silné a vzrostlé, čím menší rostlinu vysázíme, tím větší je riziko poškození, či úhynu. Sazenice květin by měly být řádně předpěstovány. Potřebují pro svůj růst v raném stádiu specifické klimatické podmínky. Důležitá je stálá teplota, výživa, vlhkost a dostatek světla. Některé rostliny po výsadbě do truhlíků, či nádob jsou obzvláště choulostivé a je třeba vyčkat s jejich umístěním na venkovní stanoviště, na dobu, kdy budou dostatečně vysoké noční teploty (min. 8 st. C). Při dalším pěstování patří mezi nejdůležitější činnosti správné přihnojování plně rozpustným speciálním hnojivem a pravidelná zálivka, která je odvislá od aktuálního počasí. Při nižších teplotách zaléváme méně, při vyšších častěji. Správná závlaha i přihnojování je zárukou kvalitního růstu a tím i bohatosti květů. 

6370.jpg

6371.jpg

6372.jpg

Jako každý rok, tak i letos, má Zahradnictví Loucký pro vás přichystáno cca 150 kultivarů letniček a balkónových květin. Každoročním hitem jsou převislé, stále plodící jahody do truhlíků a závěsů, které mají v oblibě hlavně děti. Velmi zajímavou skupinou jsou i pnoucí letničky, např. thumbergie (černooká Zuzana), dorůstající na opoře i do výšky 1,5 m se záplavou žlutých, či oranžových květů, letošní novinkou u této květiny je červená barva květů. Stálicí jsou surfinie, podle odrůdy dosahují až do 1,5 m převisu, nabízíme je v široké škále barev, velkých i malých květů, jednoduché, či plnokvěté. Oblíbené jsou i sutera (bacopa), verbena a převislé lobelie(lobelky), hlíznaté begonie, impatiens (balzamínky), či květiny našich babiček - fuchsie. Trvale oblíbené zůstávají muškáty převislé i vzpřímené v nepřeberném množství barev. K výsadbě do záhonů máme připraveno několik kultivarů afrikánů, voskovek, gazánií, petunií, salvií apod. Hitem posledních několika let jsou bylinky. Ty, které jsou zakoupené v Zahradnictví Loucký jsou určené k dalšímu p 6368.jpg ěstování. K těm, které vám na záhonu vydrží více let patří např. tymián, šalvěj, oregano (dobromysl), pažitka, různé odrůdy máty, meduňka, libeček, kari , aj. Dále máme v nabídce i bylinky jednoleté – majoránka, listová petržel, několik druhů bazalky. U bazalky a majoránky s výsadbou netřeba spěchat, jsou citlivé na teploty pod 15 st. C.

K jaru také patří nabídka zeleninové sadby. Je důležité vědět, že salát i kedlubny se dají sázet už v brzkém jaru a mírné mrazíky (do -3 st. C)jim neškodí. Proti tomu teplomilná zelenina musí čekat na lepší počasí, nebo se sázet do krytých ploch (skleníky, pařeniště, fóliovníky) a i tam až nehrozí nízké noční teploty, které je poškodí, někdy i zničí. Máme bohatý výběr odrůd salátů, zelí, kedluben, ale i rajčat (15 druhů), papriky (15 druhů), okurek, tykví a melounů.

Na základě stále se rozšiřujícího požadavku našich zákazníků, kteří u nás nakupovali a jsou z větší vzdálenosti, vytvořili jsme v letošním roce nově e-shop na adrese www.zahradnictviloucky.com . Všechny námi nabízené balkónové květiny, sadba zeleniny a bylinky jsou pěstovány přímo v našich sklenících a venkovních plochách. Vzhledem k tomuto faktu, nejsou všechny rostliny k dispozici stále.

Našim zákazníkům poskytujeme poradenský servis při sázení truhlíků i zeleniny a pomáháme i s výběrem rostlin. Jsme rodinné zahradnictví s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Zahradnictví Loucký

Březinova 48

675 51 Jaroměřice nad Rokytnou

Prodejní doba:

Pondělí-pátek:  8,00 - 12,00 : 13,00 - 16,00

Sobota:                  9,00 - 12,00

Neděle:                  zavřeno

Telefon: 0420 728 852 614 

www.zahradnictviloucky.com

www.f.shop-telereceptar.cz/e-shop-s2CZ

E-MAIL: zahradnictvi@zahradnictviloucky.com

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz