KORÁLKO - MÁNIE, KDYŽ SE Z KONÍČKA STANE ZAMĚSTNÁNÍ

Redaktor Telereceptáře 31.10.2012 | 09:45 Řemesla

1769.jpg


Na začátku všeho byla objednávka na 2 šperky od velmi šikovné korálkářky. Byly tak úžasné, že to pro mě byla „ závislost na první dotek “.

A tak jsem se vydala na svoji první „výpravu“ za korálky. Celou svoji rodinu jsem „ukecala“ na výlet po okolí Jablonce a naznačila svůj úmysl prozkoumat místní krámky s korálky. Při vstupu do krámku s korálky jsem měla pocit, jako když jsem v pohádce. Naprosto neuvěřitelné a nepopsatelné. Nevěděla jsem kam dřív jít, co dřív prohlédnout, co koupit. Nakonec jsem vybrala od všeho něco, v množství „přiměřeně“. Hrdá jsem kráčela k autu, kde stál již netrpělivý manžel s otevřeným kufrem. Když viděl mou malou zhruba do 1/5 naplněnou taštičku velmi zklamaně řekl „ a to je všechno, co jsi si koupila ?“. „Jsi si jistá, že máš všechno, co potřebuješ ? „ . Samozřejmě jsem odpověděla, že mám všechno. S vědomím vítězství, blahobytnému pocitu jsme se vrátili domů a já se celý zbytek večera kochala svým úlovkem.

Během několika málo dnů jsem se pustila do svého zcela originálního projektu. A najednou jsem zjistila, že jsem zapomněla na několik komponentů a zamrzla tak na mrtvém bodě. V okolí nebyl žádný krámek s korálky a tak jsem znovu ukecala rodinu k výletu. Tentokrát jsme vyrazili do Prahy. Zjistila jsem, že je to tam mnohem dražší než v Jablonci, zároveň i jiná nabídka korálků a komponentů. Situace se opakovala, návrat domů, neskutečná radost z korálků, nový projekt …opět chybějící materiál !!!

Už jsem si netroufla oznámit rodině, že mi opět něco chybí a tak jsem se vrhla na nákup po internetu. Začala jsem hledat nejbližší prodejnu s korálky a k mému překvapení jsem nic nenašla. V okolí do 50 km žádný krámek s korálky. Nakonec jsem chybějící materiál objednala u 2 různých e-shopů.

Když zásilky dorazily, pochlubila jsem se manželovi a čekala vyčítavý monolog, ale místo výčitek přišla v mém životě ta nejdůležitější otázka, která mi změnila život. Manžel mi řekl, „ Už jsi do toho vrazila tolik peněz a pořád ti něco chybí, takže bys toho měla nechat nebo začni prodávat korálky a už ti nikdy nic chybět nebude. “. A tak se zrodila myšlenka na vlastní obchod s korálky.

Nakonec jsem tomu zcela propadla a celý nápad s korálky zrealizovala a to všechno za 2 měsíce velkých letních prázdnin. V srpnu 2009 jsem vyrazila na svůj první nákup korálků. Objela jsem mnoho výrobců na Jablonecku a dovezla několik kilo korálků, vinutých perel a bižuterních komponentů.

Na konci srpna jsem dostala nabídku účastni na Výstavě Kreativity a po pečlivém zvážení jsem začala připravovat stánek. Na přípravu jsme měly cca 3 týdny. Musím poděkovat mamince a tetě, bez kterých bych to nikdy nezvládla. Náš stánek byl úspěšný a pro mě to byl první „křest ohněm“ a obrovská zkušenost. Díky úspěchu jsem získala potřebný kapitál a znovu vyrazila na nákup dalších korálků.

Týden po výstavě jsem otevřela internetový obchod s korálky. Ze začátku jsem se zaměřila na vinuté perle a bižuterní komponenty. Postupem času jsem přidávala další kategorie a rozšířila sortiment o další kreativní materiál.

Když se ohlédnu zpátky, tak nemůžu uvěřit tomu, že jsem to všechno dokázala. Díky podpoře celé rodiny získala práci, která mě baví a přináší mi radost. A jako bonus mám po ruce všechen potřebný materiál pro svoje tvoření. Mé velké díky patří manželovi, synovi, mamince a tetě, kteří mě podpořili a podrželi v těch nejtěžších chvílích. Bez nich bych to nikdy nedokázala.

Lenka Lacinová                                         www.koralky-kreativ.cz

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz