Pigment fotoluminiscenční

Hana Hořáková 01.11.2011 | 07:16 Vše ostatní

493.jpg Jedná se o práškové pigmenty, které za denního světla absorbují světlo a v nočních hodinách či na temném místě pak mění svoji barvu se zářivě svítícím efektem neonové barvy. Tento jev je nezvratný a stále se opakující. Luminiscenční pigmenty jsou zdravotně absolutně bezpečné, neobsahují žádné radioaktivní látky, nejsou toxické ani jedovaté, nerozkládají se, jsou velmi stabilní tak jako je obecná vlastnost alkalických hlinitanů. Odpad či látka samá není nebezpečná vůči zdraví či životnímu prostředí, neobsahuje žádné nebezpečné složky. Je to běžná anorganická látka. Dá se přidat ve 20% objemu do bezbarvých laků, lepidel, gelových a voskových svíček a do mýdlových hmot.

Tato slova uvádí můj dodavatel.

Chtěla jsem si ověřit do jaké míry to je pravda a tak učinila pokusy. Na obrázku vidíte:

Fialově zaškrtnuté

Textilní barva stříbrná smíchaná s fotoluminiscenční pigmentem naneseno na textil.

Jiná barevná barva nemá takový účinek, skoro nesvítí – nedoporučuji.

Počítejte, při přimíchání pigmentu se změnou struktury. Pigment se nerozpustí. Hodně laicky řečeno, je to stejné, jako když do barvy přimícháte hodně jemný píseček.

Modře zaškrtnuté

Lepidlo na decoupáge (ubrouskovou techniku) s fotoluminiscenční pigmentem. Mě vyšel nejlepší výsledek a nejvíce pigment svítil. Nanášela jsem na čtvrtku. Intenzivnější místa jsou místa, kde je naneseno více lepidla.

Žlutě zaškrtnuté

Byla použita univerzální bílá barva (na papír, sklo, plast atd.) Hobby Acryl matt. Natřela jsem kulatý polystyrén, papír, dřevěného šneka. A vyšlo to v celku dobře.

Zkoušela jsem i mýdla, ale svíčky už ne protože jsem zjistila, že se pigment nerozpustí a tak padá svojí vahou ke dnu a má tendenci se slučovat na jednom místě.

Zbytek prášku jsem zkusila nasypat na křišťálovou zeminu (jsou to dekorační kuličky, které nabudou ve vodě). Fotoluminiscenční pigment si sednul ke dnu a mírně prosvítal. Zkoušela jsem když následně odpařit vodu, která byla v kuličkách a lze to. Voda se odpaří a zůstane Fotoluminiscenční pigment.

Omluvte fotografie je skoro nemožné svítící pigment nafotit když svítí.

494.jpg 495.jpg

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz