Receptář prima nápadů 17. díl – byl vysílán v neděli 29.4.2012 od 11,55 hodin na tv Prima family

Receptář prima nápadů 17. díl – bude vysílán v neděli 29.4.2012 od 11,55 hodin na tv Prima family

Úvod

01:20

Paní Zdena Krulichová o medvědím česneku . Se zahradním česnekem má společnou chuť, i když ne tak agresivní. Má léčivé účinky. Kde a jak jej pěstovat. Léčí deprese, vodnatelnost a pomáhá při kornatění cév. V kuchyni lze použít celou rostlinu různými způsoby.

05:05

Stimulace nadzemní části rostliny podle Tomáše Nábělka. Vitalizační přípravek není hnojivem, ale přípravkem obsahujícím mořské řasy a aktivní stříbro. Jak aplikovat přípravek a kdy. Přípravek je univerzální a pomáhá všem druhům rostlin.

08:21

-         Umělý travní koberec

-         Podpora kořenů přípravkem podporujícím zakořeňování rostlin

-         Výživa pokojových rostlin na jaře

09:50

Zahradní ploty, jaké jsou možnosti, aby byly ploty bezúdržbové. Řešením  jsou hliníkové ploty s nejrůznějšími dekory, tvary a druhy. Jak připravit plot pro podezdívku. Vrata lze dodat v různých provedeních.

www.rolux.cz

14:38

Jak vysazovat ovocné stromky, volba stanoviště, odrůdy. Stromky jsou dodávány jako kontejnerové v igelitovém balu, nebo kontejneru. Jaký substrát použít a jak stromky připravit pro přímé vysazení.

18:17

Vyhlášení vítězů soutěže www.agrobio.cz

Vyhlášení vítězů soutěže www.marimex.cz

Vyhlášení vítězů soutěže www.mouseoleum.cz

20:15

Příprava dřevěného zahradního nábytku po zimě. Nepoužívat bílá lepidla. Pomocí polyuretanového lepidla lze dosáhnout dlouhodobější výsledky.  

23:02

O rakytníku řešetlákovém. Paní  Terézie Svátová mluví o léčivých účincích rakytníku. Nejlépe je používat plody rakytníku jako džem, nebo rakytníkový olej. Působí příznivě na zrak, pokožku a také připívá k pružnosti a průchodnosti cév a také pomáhá při vředových vnitřních onemocněních.

www.rakytnikovyolej.cz

26:43

Zateplování dvouplášťové střechy panelového domu. Uvnitř dutiny dvouplášťové střechy se nafukuje izolační látka. Aplikace se provádí  aplikačními  otvory. Celulozové vlákno se solemi a impregnací proti požáru tvoří materiál pro izolaci.

30:14

NOVÁ soutěž www.rolux.cz bezúdržbové ploty.

31:00

O krmení pro slepice. Pan Štefan doporučuje nechat zrní naklíčit a teprve poté je dávat zvířatům. Jak obilí nakličovat. Nejdříve obilí předčistíme a poté ještě pročistíme vodou. V proděravělém vědru zalejeme vodou a po 12ti hodinách scedíme, zrní rozprostřeme, a po dosažení klíčku velkém jako délka zrna.

35:14

Pan Kopřiva a dr. Podlaha na poli s vysázenými bramborami . Do brambořiště by se mělo každý týden vjet nástrojem ( rotační plečkou například ). Je dobré proti plevelům ošetřit  brambory cíleným herbicidem po proorávce naslepo. www.vari.cz

38:07

NOVÁ soutěž www.rakytnikovyolej.cz 

39:30

Tip na chodník  pro okolí bazénu, pergol, nájezdů do garáže atd. Jde o štěrkovou stěrku s epoxidem. Povrch je porézní a částečně propouští vodu.

www.topstone.cz

43:30

Nad dopisy diváků s panem Václavem Větvičkou.

47:50

Jak se starat o jahodník v tomto období. Paní Dušková zalévá jahody speciálním hnojivem a proti květopasu jahodníkovému radí postřik insekticidem přímo do srdíček jahodníku. Je dobré ještě současně s postřikem aplikovat hnojivo, které má také antistresové účinky.

Je třeba postřik aplikovat před květem.

50:45

NOVÁ soutěž www.topstone.cz

51:33

Hana Hořáková ukazuje jak na kolíkovém stavu tkát . Radí jak si utkat ze zbytkového materiálu potahy na židle a pro podobné účely. Tká ze zbytkového materiálu, látky natrhané na proužky.

www.hhankyestranky.cz

57:15

Rekapitulace rad

57:48

Pozvánka na výstavy

58:00

Závěr pořadu

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz