RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ 20. DÍL – byl vysílán na Prima Family v neděli 20.5.2012 od 12,05 hodin - zahrada, dům, byt, chalupa

00:20

Začátek pořadu a nabídka epizod

01:40

Postup při paspartování obrázků ukazuje paní Hana Hořáková.

07:52

Jak ozdobit okna, balkóny a pergoly převislými květy. Důležitá je podpora specializovaným hnojivem 14 dní po výsadbě a poté 1 x týdně. Rozsah zálivky regulujeme retenčními přísadami do vody. Kukuřičný mikrogranulát odpuzuje domácí mazlíčky.

http://shop.agrobio.cz/hnojiva/fantazie-muskaty-a-balkon.rostliny-500-ml.html

http://shop.agrobio.cz/pomocne-latky/harmonie-hydretain-es-plus-100-ml.html

http://shop.agrobio.cz/repelenty/stop-pes-granulat-200-g.html

10:09

  • Pákové nůžky
  • Choroby růží
  • Při pěstování balkonových rajčat hnojíme speciálním hnojivem

11:32

Jak správně pěstovat lekníny v zahradních jezírcích. Po 3-4 letech nejpozději je nutné lekníny přesazovat, jinak řádně nekvetou. Pro přesazování je vhodný duben a květen. Při přesazování je třeba důkladně očistit kořenový bal, poté bal rozdělit a tím rostlinu omladit. Ideální je vlastní substrát podle receptu 2/3 ornice, 1/3 zahradnického substrátu. Nesázet hlouběji, než s 20ti centimetry vody nad rostlinou, Poté co rostlina dobře roste a staví listy nad hladinu, přesuneme ji na hloubku.

16:49

Sanační omítka pro vlhké zdivo. Je vysoce propustná a má hydrofobní úpravu. Pod sanační omítku je třeba udělat důkladnou přípravu zdi. Omítka by měla mít tloušťku minimálně 2 cm. Omítka se používá v interiéru i v exteriéru. V interiéru je vhodné použít rekuperační větráky.

20:35

Vyhlášení vítězů soutěže www.ceys.cz

Vyhlášení vítězů soutěže www.peceovodu.cz

Vyhlášení vítězů soutěže www.fiskars.cz

22:21

V dendrologické zahradě v Praze v Průhonicích o rododendronech. Jak přečkaly rododendrony zimu. Zimu přečkaly dobře zejména staré průhonické odrůdy. Zima ublížila poupatům, pomrzly listy, nejhorší je pokud vymrzly celé výhony. Náprava až v červnu, nebo červenci odřezáním poškozeného dřeva.

25:22

Pan Koubek radí jak zrenovovat zahradní dřevěné stavby novým nátěrem. Je třeba dostat se až na pevné dřevo a poté impregnovat, nejlépe syntetickým přípravkem a po 24 hodinách provádíme vlastní nátěr, tenkovrstvý, nebo tlustovrstvý. Nátěry by se měly provádět spíš v polostínu během dne a za chladnějšího počasí. Barvy lze barevně i míchat.

www.bal.cz

29:53

Jak založit nový ozdobný trávník. Ideálně pomocí těžkého rotavátoru. Pan Kopřiva poté hrudky okopávačkou zemní hrudky rozmělní. Povrch důkladně srovnáme a poté vybereme vhodnou travní směs, navrhuje travní směs Zahrada. Pro výsev používáme šikovné ruční rozmetadlo. Nevyséváme příliš hustě. Vysetou trávy zapravíme do půdy, a poté válcem povrch zpevníme.

www.vari.cz

33:48

NOVÁ soutěž www.premix.cz

34:25

Nad dopisy diváků.

37:08

Jak na stříhání hortenzií radí Daniela Dušková. Po zimě je třeba odstranit pouze suché výhony. Další podmínkou pro pěstování je dodržet nízké pH půdy, mezi 3,5 – 4,2 . Speciálním kyselým substrátem pH upravíme. Odrůdy hortenzií, jejich barvu květů ovlivňuje pH i tekutá hnojiva obsahující hliník. Časté žloutnutí listů ( také třeba u broskvoní, rybízu a angreštů ) je způsobenou nedostatkem železa v půdě, opět náprava pomocí zálivky s hnojivem.

41:25

NOVÁ soutěž www.agrobio.cz

42:55

Jak udržet v bazénu na zahradě vodu čistou. Kartušové a pískové filtrace. Pro hrubé nečistoty použijeme hladinovou síťku, případně vysavač. Hlídáme správnou hodnotu pH a chlóru. Digitální váha přesně zváží potřebné množství chemického přípravku.

www.marimex.cz

45:27

Postřik proti plísni šedé na jahodách. Postřik v těchto dnech opakujeme.. Jak na rezavé slimáky radí paní Ludmila Dušková . Obrana požerovými návnadami, v granulátech.

49:07

Jak na mravence na zahradě. Účinným přípravkem proti nim mohou být mikrogranule, do týdne se dostaví výsledek. Další možností je lapač ve formě domečku, který obsahuje návnadu, tu si mravenci odnesou do mraveniště.

http://shop.agrobio.cz/biocidy/maxforce-ln-3x8-g.html

http://shop.agrobio.cz/biocidy/atak-nastraha-na-mravence-2-ks.html

51:55

NOVÁ soutěž www.marimex.cz

52:46

Paní Skafová a její arabské recepty. Nyní je na pořadu červená řepa po arabsku a to bez fenyklu.

56:40

Opakování rad.

Pozvánka na výstavy.

58:32

Závěr pořadu.

Diskuze

Přidat příspěvek do diskuze
  • Neregistrovaný uživatel
    03.08.2012 | 12:38

    Lenka

    O rekuperačním větráku jsem se dočetla i tady na těch stránkách o větrání http://thermwet.cz/o-rekuperaci/vetrator. Odpověďět

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz