RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ 27. DÍL 8.7.2012 - online, zahrada, dům, byt, chalupa

00:20

Začátek pořadu

02:00

Pan Pavel Palacký, prasynovec historika Františka Palackého, si koupil v roce 2000 Horní hrad na Karlovarsku a začal jej opravovat. Hrad je přístupný veřejnosti i v průběhu oprav podle sloganu „Pojďte se podívat jak se staví hrad“. Hrad má připojených 60 ha dalších pozemků.

www.hornihrad.cz

05:38

Jaké jsou zásady denního režimu pro vašeho psa během vrcholícího léta ?

08:09

Stavitel pan Milan Štěpánek z Ostrova nad Ohří pracuje pro Horní hrad jako stavitel. Jaká byla moderní historie hradu a jaký je výhled na další postup rekonstrukce. Opravu hradu odhaduje podle financí, které budou k dispozic na 5 let ( pokud by ročně mohlo být do oprav investováno 50 mil. Kč ), nebo na více než jednu generaci.

10:58

Vyhlášení vítězů soutěže www.spontex.cz

Vyhlášení vítězů soutěže www.subio.cz

11:55

Pan Jiří Havlis předvádí výrobu dřevěné zbroje pro děti. Dřevěné meče se skládají z několika dílů. Ale je celkem snadné je vyrobit.

14:16

Kolem Horního hradu je také botanická okrasná zahrada na 2 hektarech obsahující 300 druhů listnatých stromů a keřů a 100 druhů jehličnanů a mnoho trvalek.

17:32

Trvalky v zámeckém zahradnictví ve Ctěnicích představuje pan Ondřej Fous. Mluví o pokusu o druhotný stín pro trvalky, které se vzájemně podporují v růstu.

20:49

Jak rychle postavit montovanou garáž z lehčeného betonu. Před pokládkou garáže jeřábem musíme mít připraveny základy ve formě 4 základových patek zakotvených v nezámrzové hloubce půdy. Na nich bude stát montovaná garáž. Patky musí být v rovině. Hotové garáže jsou spojovatelné ve velkoprostorovou garáž a jsou předem vybaveny elektroinstalací.

24:30

O papoušcích ze Zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Chovatel papoušků Tomáš Anděl, začínajícímu chovateli by Aru papouška nedoporučoval. Žije a tráví život ve společenství. Dožívá se desítky let, pokud žije osaměle trpí stresem. Důležité je krmení. Potrava je pestrá a hlavně čerstvá. Pan Anděl doporučuje pro začátečníky druhy australských papoušků , papouška vlnkovaného, korelu chocholatou.

28:04

Dřevěné lihýřové hodiny vyrábí pan Adolf Ptáček z Červeného Kostelce. Vzorem jsou švarcvaldky vyráběné zemědělci, kteří se jejich výrobě věnovali v zimě a vylepšili jejich konstrukci tak, že je velmi jednoduchá z laciných, převážně dřevěných komponentů.

31:20

Japonská kosička, srp nebo kosa, která dokáže pokosit trávník a vyrubat i tenčí strom. Je použitelná univerzálně leváky i praváky. Nejmenší verze slouží pro ruční vyžínání trávy kde je použití motorového nářadí problémové. Kosička pochází z Japonska a skládá se z dřevěné rukojeti, kovové objímky a samotného listu kosičky vyrobeného z kvalitní oceli.

34:55

O pěstování středomořských dřevin u nás. Olivovník vydrží do minus 12 stupňů Celsia. Musí být vysazen na slunné straně, zálivku potřebuje každý den. Olivovník může i vykvést a mít plody, olivy se ale nedají jist, jsou pouze okrasné. Na zimu olivovník zabalíme do netkané textilie. Dalším středomořským stromem úspěšně pěstovaným v našich podmínkách je granátové jablko, které vydrží nižší teploty a také fikus karika, jejich plody mohou v našich podmínkách i dozrát. Jsou chutné, jako na jihu.

38:23

Lodžii v panelovém bytě lze s výhodou zasklít a zateplit bezpečnostním sklem. Zasklení spoří cca 20 procent tepelné energie, izoluje byt od hluku a prachu. Rozšiřuje obyvatelnou plochu bytu.

42:32

O novém čísle časopisu Receptář prima nápadů.

43:37

O obojživelnících v zahradním jezírku v ZOO v Ústí nad Labem.

45:05

Jak si poradit s plastovými předměty, které byly poškozeny. Pomocí speciálního lepidla lze plastová vodní kola, rukávce, čluny i zahradní bazény rychle opravit a to i pod vodou .

www.ztrade.cz

49:32

NOVÁ soutěž www.sanuk.cz

50:24

O návštěvnících ZOO v Ústí nad Labem s ředitelem zahrady, a také o zkušenostech se zoology amatéry. Největším problémem bývá, že lidé přeceňují svoje chovatelské schopnosti a pak volají ZOO o pomoc, protože chov zvířat nezvládají. Opičku například lze chovat v domácích podmínkách, ale vyžaduje to hodně trpělivosti a péče. Zoo nemá vždy kapacitu na přijetí zvířat, o které majitel přestane mít zájem.

54:05

Pozvánka na výstavy

55:38

Závěr pořadu

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz