Receptář prima nápadů, 5. díl 2013 byl vysílán na TV Prima Family od 12,05 hodin.

2032.jpg


5. díl pořadu Receptář prima nápadů v roce 2013

video 5. dílu můžete zhlédnout ZDE :

http://play.iprima.cz/all/313142/2501

00:20

Začátek pořadu

01:48

Pan Josef Plíva hovoří o padání klíčních rostlin, je způsobeno škodlivou houbou. Proti padání a napadení škůdci se lze bránit biologickou metodou, substrátem obohaceným dvěma houbami Trichoderma virens a Metarhizium anisopliae . Trichoderma virens je mykoparazitická houba schopná potlačit padání klíčních rostlin. Metodu vyvinuli pracovníci Jihočeské univerzity. V tomto případě užitečné houby potlačují vývoj hub škodlivých, patogenních. Jedná se o tzv. proces suprese. Substrát brání také před napadení škůdci. Při skladování substrátu je nutné dodržovat specifické podmínky.

Speciální substrát můžete zakoupit ZDE :

http://www.a.shop-telereceptar.cz/substrat-supresivni-s-perlitem-z416CZ

05:45

Rychlé rady

-ruční rozprašovač zálivky,

k dostání ZDE :

http://www.a.shop-telereceptar.cz/05-naradi-a-pracovni-pomucky-s12CZ

-exotickým rostlinám začíná vegetační období, rostliny začínáme otužovat,

07:02

Jak na chřipku ? Pan Kindl tvrdí, že chřipku lze zdolat lépe pomocí přírodních produktů. Například zázvorovým čajem, dalšími možnostmi jsou čaje z tymiánu, nebo silný slepičí vývar s rozmačkaným česnekem přidaným až na konci vaření. Bílá ředkev a křen také léčbě při chřipce pomáhají.

K podpoře pocení při onemocnění navrhuje pan Kindl přiložit PET lahev s horkou vodou na prsní kost. A poté hodně pít.

12:09

Vánoční hvězda a trnová koruna jsou známé vánoční květiny. V této epizodě se dozvíme jak obě rostliny pěstovat. Velká trnová koruna prý může dosáhnout i věku 20ti let, pokud víme jak na to.

13:40

Pokud se zajímáte o informace, které jsme nemohli vysílat přímo v TV pořadu, je tu k dispozici náš web www.telereceptar.cz  , nebo infolinka na telefonním čísle : 605 55 35 35 . Infolinka funguje po 3 hodiny od skončení pořadu a podá Vám informace o tematech z právě odvysílaného dílu.

14:42

O konvektorech a jejich výhodách oproti radiátorům pojednává tato epizoda Receptáře. Konvektory mají vysokou dynamiku vytápění, jsou úsporné co do spotřeby energie i topného média. Jsou navíc velmi variabilní a přizpůsobitelné prostředí interiéru. Konvektory lze použít nejen k vytápění, ale i dochlazování. Nemusejí být pouze zapuštěny do podlahy, mohou být také zavěšeny, nebo zabudovány do zdí a známe také samo stojné konvektory s ventilátorem.

19:07

Vyhlášení vítězů soutěže www.dacom.cz

Vyhlášení vítězů soutěže www.zlatepastilky.cz

19:54

Nad dopisy diváků s ing. Kopřivou o problémech s pěstováním rostlin a také jak skladovat česnek, aby vám nevyšeptal, nebo  o ochraně ovocných stromů před škůdci pomocí dravého roztoče Typhlodromus pyri , ten likviduje vlnovníky, vlnovníkovce, háčivce a svilušky.

Násadu dravého roztoče můžete zakoupit ZDE :

http://www.a.shop-telereceptar.cz/index.php?hledej=rozto%C4%8D&akce=semena-vanek-s-r-o-zal-1899-s2CZ

25:16

NOVÁ soutěž www.forestina.cz

26:57

Kolagen je vláknitá bílkovina se speciální strukturou. V těle člověka má speciální opěrnou funkci. Je soustředěn v lidské kůži, zajišťuje elasticitu kůže a její filtrační funkci. Dále je v kostech a také v šlachách, vazech a chrupavce i v kloubech. Kolagen je velmi důležitá stavební látka v našem těle. Kolagen tělu lze dodávat pomocí potravinových přípravků.

www.dacom.cz

30:06

Paní Skapová ukazuje jak vařit syrské postní jídlo, fazolky na oleji. Fazolky smažíme na pánvi na oleji s česnekem a okořeníme. Až jsou lusky téměř vydušeny, přidáme rajče nakrájené na kostičky, přidáme citronovou šťávu a jídlo je hotové. Podáváme s arabským chlebem.

Ingredience : zelené fazolové lusky, cibule, česnek, rajčata, olivový olej, citronová šťáva, římský kmín, sůl, pepř.

32:54

Křín, Crinum, je méně známou subtropickou rostlinou připomínající lilii. Jak ji pěstovat se dozvíme v této epizodě.

35:48

Nad dopisy diváků o dalších příspěvcích do soutěže „Kdo z vás to má“. V únoru soutěžíme o vypichovač plevele Fiskars . Příspěvky do soutěže zasílejte na adresu receptar@fiendly-production.cz , nebo poštovní adresu : Receptář prima nápadů, Na Žertvách 24/132, 180 00 Praha 8.

38:50

Při pěstování orchidejí je dobré dodržovat zásady, které rostlině pomáhají, aby byla v dobré kondici po celou dobu vegetačního období a zejména pokud kvete.

Jde hlavně o volbu správného substrátu a velikost květináče s dostatečným počtem odtokových otvorů. V období, kdy se začínají prodlužovat dny, začínáme s hnojením speciálním hnojivem, protože substrát téměř žádnou výživu pro orchideje neobsahuje.

42:40

NOVÁ soutěž www.minib.cz

43:31

Paní ing. Ludmila Dušková přinesla několik odrůd cibule. Je právě doba pro výsadbu cibule z osiva. Ze sazečky vysazujeme odrůdy štutgartská, všetana, snowball, centurion F1, karmen. Odrůdu šalotka lze pěstrovat ze semen i sazečky.

Pouze ze semen pěstujeme odrůdy : triumf F1, dagmar, tandem, unico F1, grenada, tosca ( oválná ) a obří cibuli globo.

Více o pěstování cibule si přečtěte ZDE :

http://www.telereceptar.cz/jak-pestovat-cibuli-s2048CZ 

Osivo a sazečku můžete zakoupit ZDE :

http://www.a.shop-telereceptar.cz/index.php?hledej=cibule&aplikujFiltry=Pou%C5%BE%C3%ADt&akce=02-semena-a-osivo-s14CZ 

47:40

Pozvánka na výstavy

48:05

Závěr pořadu

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz