TRÁVNÍKY TROCHU JINAK

Jan Kopřiva 20.04.2013 | 18:04 Řemesla

2718.jpg


Potřebujete zatravnit svah nebo nepřístupný pozemek? Chcete oset trávníkem přesný tvar nebo obrubu kolem bazénu? Pak je pro vás tou pravou volbou travní rohož.


2719.jpg Travní rohož těsně po pokládce 2720.jpg Travní rohož 3 týdny po pokládce


     Tato speciální rohož z bavlněných a konopných vláken umožňuje vyset trávník i na problematická místa na zahradě. Do této tkaniny je vpraveno speciální technologií travní semeno, které je chráněno při vzcházení proti nepříznivým podmínkám jako je splavování deštěm, vyzobávání ptáky, zasychání aj. V rohoži je garantován přesný výsev a rozmístění semen. Takto založený trávník je opravdu rovnoměrným zeleným kobercem. Vzcházející trávník neohrožují plevele, jelikož travní rohož slouží i jako mulčovací tkanina. Založený trávník touto technologií bez plevelů. S travní rohoží pracujeme podobně, jako když zakládáme trávník klasickou metodou. Na upravený pozemek bez hrud a plevelů položíme přesně nůžkami ustřižený tvar travní rohože a připevníme ji pomocí plastových kolíků nebo kovových hřebů k podkladu. Jednotlivé pásy pokládáme co možná nejblíže k sobě a můžeme je i částečně překrýt, abychom zajistili osetí celé plochy. Po uchycení rohože ji pečlivě navlhčíme a případně přivalíme lehkým válcem, aby došlo ke spojení s pozemkem. V prvních dnech se snažíme takto položenou rohož intenzivně zalévat, abychom připravili klíčícím semenům trav optimální podmínky. Za několik týdnů se travní rohož zazelená a pak už ji ošetřujeme stejně jako každý jiný trávník. Pravidelně sekáme a přihnojujeme. Do jednoho roku travní rohož kvalitně prokoření a tkanina se rozpadne. Z travní rohože se dají také vystřihnout krycí kroužky do květináčů, v kterých máme stromky, případně jiné velké rostliny. Pomocí této travní rohože se zamezí odparu vody a ještě budeme mít pod stromkem v květináči hezký zelený trávník.

A ještě jeden typ pro ty, kteří chtějí mít hustý a perfektní trávník ihned. A bez čekání. Pro ně jsou ideálním řešením trávníkové koberce, což je ideální způsob, jakým docílit rychle a dokonale vypadající trávník. Technologie pokládky trávníkových koberců je stará více než 100 let a stále více se rozšiřuje i v našich podmínkách. Jaké jsou hlavní přednosti trávníkových koberců? Je to rychlost perfektního a dokonalého zatravnění během 24 hodin. Porost má schopnost plné zátěže během 2 – 3 týdnů. Docílení kvalitního trávníku je jistější i v nepříznivých klimatických podmínkách, jako je například sucho či záplavy, porost zajišťuje oproti vysetému trávníku bezplevelnou a výrazně lepší zdravotní stav. Mimo mrazivých zimních dní je možnost pokládky během celého roku. Nezanedbatelný je i mnohem lepší vzhled. Co to vůbec je travní koberec? Jedná se o předem vypěstovaný trávník, který speciální stroj odřízne i s potřebným drnem a svine. Takto srolované pásy se dodávají k zákazníkovi a poté se pokládají na předem upravenou půdu. Během několika málo dní lze trávník běžně používat a zatěžovat. Hotové trávníky (v podobě rolovaných travních koberců) se pěstují ve speciálních trávníkových školkách po dobu 10 – 12 měsíců. Jakmile je předpěstovaný trávník dostatečně zakořeněný a kompaktní, slupuje se na pásy o šíři 40 cm a délce 250 cm (1 m2). Travní koberce se používají všude tam, kde chceme mít rychle a kvalitně zatravněnou plochu nebo v místech, kde dochází k nadměrné vodní či větrné erozi (např. svahy). Travní koberce mají velmi dobré využití u novostaveb, v předzahrádkách rodinných domů či kolem bazénů.

Foto autor textu

 
Receptář prima nápadů +420 605 55 35 35

WEB provozuje výrobce TV Receptáře prima nápadů

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11,

180 00 Praha 8 - Libeň

www.friendly-production.cz

receptar@friendly-production.cz

Hobby portál Telereceptář

Doprovází televizní hobby

pořady

info@telereceptar.cz

Profil na Facebooku 

Profil na Twitteru

Ceník inzerce na tomto webu

Friendly Production s.r.o., Na stráži 11

180 00 Praha 8 - Libeň

Ceník inzerce v PDF ke stažení ZDE

Objednávky přijímáme na

inzerce@telereceptar.cz